Miętowa tapioka z musem truskawkowo-rabarbarowym!

zwyczuciemsmaku.pl

Tapioka jest produktem pozyskiwanym z korzenia manioku. Zawiera lekkostrawne węglowodany i niewielkie ilości białka. Polecana jest alergikom, gdyż pozbawiona jest glutenu. Nie zawiera cholesterolu, a jej urocza i bardzo atrakcyjna (szczególnie dla dzieci), perełkowa forma sprawia, że każda potrawa z jej udziałem wygląda zjawiskowo. Tapioka jest produktem bezsmakowym, przez co niezwykle uniwersalnym, gdyż w połączeniu z innymi składnikami zawsze uzyskuje nowy smak. Używa się jej przede wszystkim do deserów, puddingów, legumin i napojów, ale świetnie służy także jako zagęstnik do sosów. Warto spróbować i samemu przekonać się o jej niezwykłości.

zwyczuciemsmaku.pl

Składniki na mus:
1,5 szklanki posiekanych truskawek
1,5 szklanki posiekanego rabarbaru
1 łyżka wody
ewentualnie cukier trzcinowy

Przygotowanie:
Rabarbar i truskawki przekładamy do garnka i podlewamy odrobiną wody. Dusimy do miękkości. W przypadku, gdy trafiliśmy na wyjątkowo kwaśny rabarbar, dosładzamy odrobiną cukru trzcinowego. Całość blendujemy na gładki mus i przekładamy do małych naczynek. Schładzamy.

Składniki na pudding:
0,5 l mleka
4 łyżki tapioki w perełkach (mini)
4 łyżeczki cukru trzcinowego
kilka listków świeżej mięty

Przygotowanie:
Mleko, tapiokę oraz cukier umieszczamy w garnku i powoli doprowadzamy do wrzenia. Dodajemy miętę i gotujemy na małym ogniu przez ok. 10 minut, aż kuleczki tapioki staną się perliste i miękkie. Należy pamiętać, by całość stale mieszać, gdyż mleko ma tendencję do przepalania się. Gotowy pudding delikatnie przelewamy na mus. Ponownie schładzamy. Przed podaniem dekorujemy truskawkami i świeżymi listkami mięty.

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

zwyczuciemsmaku.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.