Kreatywnie przed świętami, czyli koronkowe bombki choinkowe!

Święta zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku jakoś szczególnie na nie czekam i szczerze mówiąc chcę je nawet przyspieszyć. Moje mieszkanie pełne jest już świątecznych dekoracji, ale ciągle brakuje w nim tej jednej jedynej, wyjątkowej – choinki. Długo zastanawiałam się jak powinna wyglądać. W sklepach, aż roi się od przepięknych ozdób. Uwielbiam te z Almi Decor czy Home and You, ale ich ceny potrafią uderzyć po kieszeni, kiedy kupuje się je w ilości, nazwijmy to hurtowej, no bo jak inaczej ubrać choinkę? Trzema bombkami się nie da. No i co tu dużo mówić, znów skusiłam się na rękodzieło. W dużej mierze z oszczędności, ale nie ukrywam, że także z chęci powrotu do tradycji, kiedy to długie zimowe wieczory mijały na rodzinnym wykonywaniu ozdób, czy ręcznym zdobieniu bombek. Mówiąc o rękodziele nie mam jednak na myśli papierowych gwiazdek czy łańcuchów, które każdy robił w dzieciństwie, i które śniły się nam później po nocach, bo od ilości kolorów, aż kręciło się w głowie. Moją inspiracją na ustrojenie świątecznego drzewka była zima i jej nieodłączne atrybuty w postaci śniegu, mrozu i szronu. Proste szklane bombki w połączeniu z perełkami, koralikami i starymi koronkami, które chyba każda kobieta skrywa w swojej szafce, dały piękny i subtelny efekt. Zobaczcie sami. Gdy tylko znajdą swoje miejsce na choince na pewno to uwiecznię i zaprezentuję w kolejnym poście. Może ktoś jeszcze skusi się na robienie ozdób w domowym zaciszu?

13 myśli nt. „Kreatywnie przed świętami, czyli koronkowe bombki choinkowe!

  1. Trzeba przyznać, że bardzo urokliwe, pełne gustu i niezwykle wdzięcznie wyglądają. Na pewno Twoja/Wasza choinka będzie wyjątkowa, a święta jeszcze piękniejsze u boku maleństwa. Pozdrawiam 🙂

  2. Piękne ozdoby;) Mam pytanie od dłuższego czasu poszukuje przezroczystych gładkich baniek na choinkę, gdzie można je kupić?

    Pozdrawiam

    • Ja moje kupiłam w kwiaciarni. Widziałam takie w co najmniej dwóch sklepach z kwiatami. Owocnych poszukiwań i wesołych świąt!

  3. Przepiękne i bardzo inspirujące. Prośba o jedną wskazówkę: jakiego kleju należy użyć aby stworzyć te cuda? Bardzo proszę o podpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.