Filcowy zawrót głowy, czyli niebanalna dekoracja w pokoju dziecka!

Oj dawno mnie nie było, dawno! Wszystkich tych, którzy tu zaglądają i piszą do mnie z pytaniem kiedy nowe wpisy, pragnę przeprosić, ale moja nieobecność spowodowana jest przyjściem na świat mojego ukochanego synka. Tymon sprawił, że to właśnie jemu chcę poświęcić każdą chwilę. Czas na gotowanie oczywiście też będzie. Niebawem pewnie z udziałem mojego dziecka, ale póki co skupiłam się na innych przyjemnościach. Poza frajdą z obcowania z maluszkiem, dużą radość sprawiło mi ostatnio urządzanie jego pokoju. Założenia były dwa: ma być niebanalnie, a kolorem bazowym ma być szary. Pewnie wielu stwierdzi, że to mało radosny kolor, jak na ten, który ma cieszyć dziecięce oczy, jednak chciałam, by pokój Tymka kolorystycznie nie „odstawał” od reszty mojego mieszkania, a także by wyróżniał się na tle tradycyjnych pokoi dziecięcych. Ci którzy mnie znają zapewne nie będą zdziwieni, że zaplanowałam wszystko począwszy od kraciastej tapety, przez oprawione w ramki odciski małej stópki i dłoni, a skończywszy na groszkowej pościeli,o której uszycie pokusiła się prababcia. Nie obeszło się także bez wykonania wysmakowanego (w moim przekonaniu) dzieła, rękodzieła. Myślę tu o poruszających się filcowych słoniach i przytulance sowie. Mam słabość do takich rękoczynów, zatem zupełnie naturalnym było dla mnie, że pierwszym upominkiem dla mojego syna będzie coś, co wykonałam sama. Teraz z wielką przyjemnością obserwuję z jakim zaciekawieniem i radością, objawiającą się energicznym poruszaniem rączek i nóżek Tymon przygląda się swoim „tańczącym” słoniom i mądrej sówce. Wystarczyło trochę kolorowego filcu, kilka metrów nici, pomysł na mało skomplikowany szablon i odrobina własnych chęci, by pokój dziecka stał się niebanalny, a na buzi maluszka gościł cudowny uśmiech.

6 myśli nt. „Filcowy zawrót głowy, czyli niebanalna dekoracja w pokoju dziecka!

  1. B&W w połączeniu z żółtymi akcentami to jest to co lubię,szczególnie na wiosnę nachodzi mnie na taki mix 🙂 No fajne te filcowe tworki!!!! Ja muszę w końcu wziąć się za uszycie sówki :))
    Pozdrawiam!

    • Nasza sówka chwilowo poszła w odstawkę 😉 Teraz szyjemy coś nowego 😉 Oczywiście rezultatem tych krawieckich prac podzielimy się na blogu! Już dziś zapraszam! 😉

  2. chciałabym się zapytać gdzie pani kupiła mebelki do pokoju dziecięcego, interesuje mnie ta mleczna szafa z komodą:)
    z góry dziękuję za odpowiedz.
    pokój piękny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.